Calendar Evenimente

Feb
16
Sat
Ridichea uriaşă @ Teatrul Arlechino Braşov
Feb 16 toata ziua

Ora 10.30  şi 12.00 – Ridichea uriaşă – de Delia Gavlitchi

Regia: Delia Gavliţchi, scenografia: Marian Sandu,  muzica: Corina Sârbu

Teatrul Arlechino Braşov

Moartea accidentală a unui anarhist – de Dario Fo @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 16@7:00 pm

Ora 19.00 – Moartea accidentală a unui anarhist – de Dario Fo

Regia artistică: Claudiu Goga, Scenografia: Luana Drăgoiescu

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Feb
17
Sun
Fluierul fermecat @ Teatrul Arlechino Brasov
Feb 17 toata ziua

Ora 10.30 şi 12.00  – Fluierul fermecat  – de Adrian Găzdaru

Regia artistică: Adrian Găzdaru, scenografia: Gelu Rîşcă, muzica: Cătălin Creţu

Teatrul Arlechino Brasov

Proiectii filme @ Sala „Patria” – Cinemateca
Feb 17 toata ziua

ora.11.00 –  Matineu copii
Motanul încălțat / Puss in Boots (2011)
Regia: Chris Miller
Sala „Patria” – Cinemateca


ora.17.00 –  Golden Classics
Casablanca (SUA, 1942)
Regia: Michael Curtiz
Cu: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman
Sala „Patria” – Cinemateca


ora.19.00  – Seara de Oscar
Doctor Jivago (SUA, 1965)
Regia: David Lean
Cu: Omar Sharif , Julie Christie, Tom Courtenay
Sala „Patria” – Cinemateca

Fanteziile sexuale ale soţului meu aproape că m-au innebunit – de John Tobias @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 17@7:00 pm

Ora 19.00 – Fanteziile sexuale ale soţului meu aproape că m-au innebunit – de John Tobias
Regia artistică: Puiu Şerban, Scenografia: Mihai Mădescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Feb
18
Mon
Mitică Popescu @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov
Feb 18@7:00 pm

ora 19.00- Mitică Popescu

Regia.Dan Tudor

Distribuţie.Dan Tudor, Ada Navrot, Cristian Nicolae 

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov

Feb
20
Wed
Premieră – Ea şi numai ea – de Andrei Ivanov @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio
Feb 20@7:00 pm

Ora 19.00 – Premieră – Ea şi numai ea – de Andrei Ivanov

Regia artistică: Radu Ghilaş, Scenografia: Andreea Felciuc

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio

Feb
21
Thu
Cu inima în pungă – de John Cariani @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 21@7:00 pm

Ora 19.00 – Cu inima în pungă – de John Cariani

Regia artistică: Adi Inclezan, Scenografia: Bogdan Spătaru

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

FEMEILE DIN VIATA LUI DOSTOIEVSKI @ Teatrul Particular Piaţa Enescu nr.2
Feb 21@7:00 pm

ora 19.00- FEMEILE DIN VIATA LUI DOSTOIEVSKI
One woman show cu Dorina Roman
Scenariul si regia Alina Hiristea
Teatrul Particular Piaţa Enescu nr.2

Feb
22
Fri
D’ale lui Nenea Iancu – de Ion Luca Caragiale @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 22@11:00 am

Ora 11.00 – D’ale lui Nenea Iancu – de Ion Luca Caragiale

Regia artistică: Mihai Manolescu, scenografia: Luana Drăgoescu

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Feb
23
Sat
Gulliver în ţara păpuşilor @ Teatrul Arlechino Braşov
Feb 23 toata ziua

Ora 10.30  şi 12.00 – Gulliver în ţara păpuşilor  – de Liviu Steciuc

Regia: Liviu Steciuc,  scenografia: Simo Eniko

Teatrul Arlechino Braşov

Un cuplu ciudat – de Neil Simon @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 23@7:00 pm

Ora 19.00 – Un cuplu ciudat – de Neil Simon
Regia artistică: Adrian Iclenzan, scenografia: Mihai Mădescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Feb
24
Sun
Dragostea celor trei portocale @ Teatrul Arlechino Braşov
Feb 24 toata ziua

Ora 10.30  şi 12.00Dragostea celor trei portocale – de Georgeta Lozincă

Regia : Georgeta Lozincă, scenografia : Ildiko Lucacsy, muzica : Zeno Apostolache Kiss

Teatrul Arlechino Braşov

Prins în plasă – de Ray Cooney @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare
Feb 24@7:00 pm

Ora 19.00 – Prins în plasă – de Ray Cooney
Regia artistică: Cristian Ioan, Scenografia: Alexandra Dumitru
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Feb
25
Mon
Insomniacii @ Centrul Cultural Reduta
Feb 25@8:00 pm

 ora.20.00 –  Insomniacii

   De Leonid Doni, Gheorghe Ifrim, Marius Chivu

Distribuţie.Leonid Doni, Gheorghe Ifrim, Marius Chivu

     Centrul Cultural Reduta

Feb
26
Tue
Film Cult Satul /The Village (SUA, 2004) @ Sala „Patria” – Cinemateca
Feb 26@7:00 pm

ora.20.00 – Film Cult
Satul /The Village (SUA, 2004)
Regia: M. Night Shyamalan
Cu: Sigourney Weaver, William Hurt, Joaquin Phoenix

Sala „Patria” – Cinemateca

Feb
27
Wed
Grădinile groazei – de Daniel Call @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio
Feb 27@7:00 pm

 

Ora 19.00 – Grădinile groazei – de Daniel Call

Regia artistică: Dan Vasile, Scenografia: Ivan Cristian

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio

Feb
28
Thu
20 de minute cu îngerul – de Alexandr Vampilov @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio
Feb 28@7:00 pm

Ora 19.00 – 20 de minute cu îngerul – de Alexandr Vampilov
Regia artistică: Răzvan Marinescu, scenografia: Mirona Faloba
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio

LOVE ME, MOTANEL @ Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov
Feb 28@7:00 pm

LOVE ME, MOTANEL

28 Februarie  | Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov

 

ora 19.00 LOVE ME, MOTANEL

Scenariul si regia Elvira Rimbu

Distribuţie.  Dorina Roman si Mona Codreanu

 Teatrul Particular Piaţa Enescu nr. 2