TEATRUL „SICĂ ALEXANDRESCU”

3 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Portugalia – de Zoltan Egressy

Regia artistică: Sorin Militaru, Scenografia: Alina Herescu

Bastionul Țesătorilor

 

5 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – 20 de minute cu îngerul – de Alexandr Vampilov

Regia artistică: Răzvan Marinescu, Scenografia: Mirona Faloba

Bastionul Țesătorilor

 

10 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Mincinosul – de Carlo Goldoni

Regia artistică: Vasile Nedelcu, Scenografia: Andra Bădulescu Vișniec

Bastionul Țesătorilor

 

12 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Un bilet spre fericire de Spiró György

Regia artistică: Diana Lupescu, Scenografia: Luana Drăgoiescu

Bastionul Țesătorilor

 

17 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Portugalia – de Zoltan Egressy

Regia artistică: Sorin Militaru, Scenografia: Alina Herescu

Bastionul Țesătorilor

 

19 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Un bilet spre fericire – de Spiró György

Regia artistică: Diana Lupescu, Scenografia: Luana Drăgoiescu

Bastionul Țesătorilor

 

24 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Mincinosul – de Carlo Goldoni

Regia artistică: Vasile Nedelcu, Scenografia: Andra Bădulescu Vișniec

Bastionul Țesătorilor

 

26 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – Un bilet spre fericire – de Spiró György

Regia artistică: Diana Lupescu, Scenografia: Luana Drăgoiescu

Bastionul Țesătorilor

 

31 IULIE 2020

  •  Ora 20.00 – 20 de minute cu îngerul – de Alexandr Vampilov

Regia artistică: Răzvan Marinescu, Scenografia: Mirona Faloba

Bastionul Țesătorilor

 

FILARMONICA

 

2 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert – „Intermezzo din lirica engleză”, Dirijor: Ovidiu – Dan Chirilă, Invitați: Gabriel Costea – actor, Judith Wunderlich – harpă, Denisa Ifrim – flaut

Program: G. Fr. Händel – Suita „Muzica apelor” BASTIONUL ȚESĂTORILOR

7 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert Cameral, Gaudeamus Quartet Filarmonica Brașov

În program lucrări de: J. Massenet, J. Strauss, J. Brahms, S. Joplin, D. Șostakovici. BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

9 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert – „Muzică vieneză”, Dirijor: Cristian Oroșanu

În program lucrări de: A. Salieri, W. A. Mozart, Fr. Schubert BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

14 IULIE 2020

  • Ora 19.00 Concert cameral, „Academic Clarinet Quartet” Iulian Rusu – clarinet, Izsák Jenő – clarinet, Marian Filon – clarinet, Ilie Carp – clarinet bas, Ovidiu Nauncef – percuție

În program lucrări de: S. Joplin, S. Păutza, W. Botsfort.

Cvartetul „Impressione” Alina Maria Nauncef – vioara I, Mădălina Gyorke – vioara II, Ioana Cristiana Papa – violă, Vanda Multhaler – violoncel

În program muzică de film și café concert.

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

16 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert – Dirijor: Ovidiu-Dan Chirilă, Solist: Dănuț Manea

În program lucrări de: A. Vivaldi.

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

21 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert – Dirijor: Ovidiu-Dan Chirilă. Solist: Florin Ionescu-Galați – vioară

În program lucrări de: P. Nardini, G. B. Pergolesi, A.Corelli.

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

23 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert – Dirijor: Cristian Oroșanu

În program lucrări de L. van Beethoven

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

28 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 Concert cameral – „On wings of song”, Soliști Bogdan Costache – vioară și Ana-Maria Negrea – pian.

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

30 IULIE 2020

  • Ora 19.00 Concert – Dirijor: Ovidiu-Dan Chirilă

În program lucrări de G. Rossini, J. Strauss fiul, Fr. von Suppé, D. Șostakovici, C. Dimitrescu, J. Fucik

BASTIONUL ȚESĂTORILOR

 

OPERA

 

1 IULIE 2020

  •  Ora 11.00 – „Fata moșului cea cuminte” – spectacol pentru copii de Fl. Comișel regia: F. Marinescu şi V. Popescu

Opera Brașov

 

2 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Recital vocal-instrumental

Opera Brașov

 

4 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – „Silvia” – operetă de E. Kalman (fragmente) dirijor: Mircea Holiartoc

Opera Brașov

 

5 IULIE 2020

  •  Ora 17.00 – Cocoșelul neascultător – spectacol pentru copii de I. Lucian regia: C. Ungureanu

Opera Brașov

 

8 IULIE 2020

  •  Ora 11.00 – Cocoșelul neascultător – spectacol pentru copii de I. Lucian regia: C. Ungureanu

Opera Brașov

 

9 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Bun găsit, Domnule Mozart! la pian: Ovidiu Mezei

Opera Brașov

 

11 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Seară de balet coregrafia: Ramona Mezei, Alexandru Fotescu

Opera Brașov

 

12 IULIE 2020

  •  Ora 17.00  – Frumoasa din Pădurea Adormită – spectacol pentru copii de S. Kerim și M. Țeicu regia: Attila Török

Opera Brașov

 

15 IULIE 2020

  • Ora 11.00  – Frumoasa din Pădurea Adormită – spectacol pentru copii de S. Kerim și M. Țeicu regia: Attila Török

Opera Brașov

 

16 IULIE 2020

  • Ora 19.00 – Recital vocal-instrumental

Opera Brașov

 

18 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – „Văduva veselă” – operetă de F. Lehar (fragmente) dirijor: Traian Ichim

Opera Brașov

 

19 IULIE 2020

  • Ora 17.00 – Spectacol de balet pentru copii coregrafia: Ramona Mezei, Alexandru Fotescu

Opera Brașov

 

23 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Seară corală dirijor: Teodor Soporan

Opera Brașov

 

25 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Concert grupul vocal Anatoly

Opera Brașov

 

26 IULIE 2020

  •  Ora 17.00 – Aventuri în Țara Poveștilor – spectacol pentru copii regia: Silvia Papadopoulos

Opera Brașov

 

 31 IULIE 2020

  •  Ora 19.00 – Concert – închiderea stagiunii estivale

Opera Brașov

 

TEATRUL ARLECHINO

 

4  IULIE 2020

 Ora 11.00-  Cei trei purceluşi  – de Eliza Muraru

Regia Eliza Muraru, Scenografia: Mihaly Erlika, Eliza Muraru, Dan Zorilă

Bastionul Ţesătorilor

       

5  IULIE 2020

  •  Ora 11.00 – Capra cu trei iezide Ion Agachi

Regia artistică: Liviu Steciuc, scenografia : Manuela Zaharie

Bastionul Ţesătorilor

 

11 IULIE 2020

  •  Ora 11.00 – Povestiri de buzunar – de Liviu Steciuc Regia: Liviu Steciuc, scenografia: Eniko Simo

Bastionul Ţesătorilor

 

12 IULIE 2020

  •  Ora 11.00  Alina şi gâscănelul

Regia artistică: Adrian Farca, scenografia: Eniko Simo

Bastionul Ţesătorilor

 

19 IULIE 2020

  • Ora 11.00.-Scufiţa roşie – de Valentin Dobrescu

Regia şi scenografia: Valentin Dobrescu, muzica: Alin Macovei Moraru

Bastionul Ţesătorilor

 

25 IULIE 2020

  • Ora 11.00 Aladin şi lampa fermecată – de Gheorghe Balint

Regia: Gheorghe Balint ,scenografia:  Mihai Pastramagiu

Bastionul Ţesătorilor

 

26 IULIE 2020

  • Ora 11.00 Gulliver în ţara păpuşilor  – de Liviu Steciu

Regia: Liviu Steciuc, scenografia: Eniko Simo

Bastionul Ţesătorilor